Úprava pH vody

Sledování pH bazénové vody je důležité z hlediska komfortu koupání. Ideální hodnota pro bazény je 6,8 - 7,2. pH vyšší než 7,2 vede k tvorbě různých minerálních zákalů a tvorbě vodního kamene a jiných sraženin. pH nižší než 6,8 způsobuje korozi kovových povrchů. Hodnota pH ovlivňuje rozpustnost a účinek použitých dezinfekčních přípravků.

Hodnotu pH zjišťujeme spolehlivými pH testery. Do odebraného vzorku se přidá chemikálie (tableta nebo roztok), která změní barvu vzorku. Porovnáním s barevnou stupnicí určíte hodnotu pH. Nabízíme produkty jak pro zvýšení, tak snížení hodnoty pH.

AQuaMar pH mínus

Přípravky pro snížení hladiny pH ve vodě. Nezapomeňte, že ideální hodnota pH je 6,8 až 7,2. V naší nabídce naleznete dvě balení:

Návod k použití a dávkování:
Pro snížení hodnoty pH o 0,2 se na 1 m3 (1 000 l) vody přidá cca 15 g přípravku (u tvrdé vody je většinou potřeba vyšší dávka). Vypočítané množství přípravku se důkladně rozpustí ve vodě v umělohmotné konvi a pomalu se přilévá do bazénu u přítoku vody při zapnutém filtračním zařízení.

Měření hodnoty pH (vhodným testerem) je nutno provádět po dokonalém promíchání vody v bazénu (promíchání závisí na objemu vody a výkonnosti filtračního zařízení). Postup opakujte, dokud hodnota pH není v požadovaném rozmezí. Do doby dokonalého promíchání přípravku filtračním zařízením a úpravy pH napožadovanou hodnotu je nutno vyloučit přítomnost osob v bazénu!

Koupit
AQuaMar pH mínus zoom

AQuaMar pH plus

Přípravky pro zvýšení hladiny pH ve vodě. Nezapomeňte, že ideální hodnota pH je 6,8 až 7,2. V naší nabídce naleznete dvě balení:

Návod k použití a dávkování:
Pro zvýšení hodnoty pH o 0,2 se na 1 m3 (1 000 l) vody přidá cca 10 g přípravku (u měkké vody je většinou potřeba vyšší dávka). Vypočítané množství přípravku se důkladně rozpustí ve vodě v umělohmotné konvi a pomalu se přilévá do bazénu u přítoku vody při zapnutém filtračním zařízení.

Měření hodnoty pH (vhodným testerem) je nutno provádět po dokonalém promíchání vody v bazénu (promíchání závisí na objemu vody a výkonnosti filtračního zařízení). Postup opakujte, dokud hodnota pH není v požadovaném rozmezí. Do doby dokonalého promíchání přípravku filtračním zařízením a úpravy pH na požadovanou hodnotu je nutno vyloučit přítomnost osob v bazénu. Nemíchejte s jinými přípravky!

Koupit
AQuaMar pH plus zoom

Tabletový tester na pH

Sada, která vám rychle a jednoduše změří hodnotu pH v bazénu. Součástí balení jsou i testovací tablety.

Koupit
Tabletový tester na pH zoom

Tablety do testeru

Náhradní tablety do testeru, které vám pomohou změřit hodnotu chloru v bazénové vodě. V jednom balení naleznete 1 plato, které obsahuje 10 tablet.

Koupit
Tablety do testeru zoom