Řasy

Řasy mohou způsobovat zelené, hnědé nebo žluté zabarvení bazénové vody. Usazují se na dno a stěny bazénu a vytvářejí kluzké a mazlavé nánosy. Součástí bývá i nepříjemný zápach vody. V letním období, kdy teploty dosahují nejvyšších hodnot a při častém používání bazénu je množení řas daleko intenzivnější. Pro zneškodnění řas máme připraveny účinné prostředky Aquamar, které spolehlivě a rychle dokáží zbavit bazén těchto nečistot. Aquamar vám zaručeně pomůže!

AQuaMar Super Shock

AQuaMar Super Shock je superaktivní dvousložkový prostředek proti již narostlé řase. Bublinky stoupající k hladině strhávají a nabalují řasy na sebe a vynášejí je s sebou na hladinu. Zneškodněné řasy z hladiny odstraní skimmer.

Balení obsahuje:

  • AQuaMar Smart 0,9 kg (samostatně neprodejné)
  • AQuaMar End 0,9 kg (samostatně neprodejné)

Dávkování:
Před použitím přípravku zkontrolujte hodnoty pH vody (6,8 až 7,2) a vypněte filtraci, Chlor Super nasypte po obvodu bazénu, blíže ke stěnám 200g/10 000, poté po aplikaci Chloru Super použijte Chlor Shock 13 g na 1 m3 vody

Koupit
AQuaMar Super Shock zoom

AQuaMar Chlor Shock

Krátkodobě a rychle zvyšuje koncentraci chloru,který ničí většinu druhů řas. Účinkuje též na bakterie a viry. Pro správné fungování je nezbytné používat testovací soupravu na měření pH a aktivního chloru v bazénové vodě.

Návod k použití a dávkování:
Během provozu bazénu přidávejte 13 g na 1 m3 vody každých 5-8 dní. Při přemnožení řas použijte šokovou dávku 20 g na 1 m3 vody. Potřebnou dávku přípravku rozpustíme ve vědru a tento roztok stejnoměrně dávkujte k přítoku vody do bazénu. Po přidání přípravku kontrolujte a regulujte hodnotu pH, kterou upravte na 6,8 – 7,2. Přípravek se rychle odbourává. Může mít bělící účinky na dno a stěny bazénu.

Obecně platí, že pro dosažení čisté a hygienicky nezávadné vody by měla být hodnota pH udržována v rozmezí 6,8 – 7,2 a obsah aktivního chloru v rozmezí 0,3 – 0,5 mg/l. Klesne-li obsah aktivního chloru pod hodnotu 0,3 mg/l je třeba dodat chlor, pokud je vyšší než 0,5 mg/l, bazén nepoužívejte, snižte dodávku chloru a vyčkejte, až tato hodnota klesne do uvedeného rozmezí. Hodnotu obsahu chloru kontrolujte vhodnými testery minimálně 2x týdně. Chlorování provádějte vždy večer.

Koupit
AQuaMar Chlor Shock zoom

AQuaMar Algaestop

Účinný přípravek proti řasám a plísním, v menší míře i proti bakteriím. Má preventivní a likvidační účinky, ničí většinu běžných řas vyskytujících se v bazénech, má bakteriostatické účinky proti některým patogenním bakteriálním kmenům a je slučitelná s chlorovými i bezchlorovými přípravky používanými k dezinfekci vody.

Návod k použití:
Přípravek se dávkuje do bazénu při zapnutém filtračním zařízení. Počáteční dávka se používá po prvním naplnění bazénu na začátku koupací sezóny. Udržovací dávka se aplikuje 1x za 5-8 dní. Jestliže dochází k viditelnému růstu řas, doporučuje se aplikovat přípravek AQuaMar Start nebo AQuaMar Shock Chlor.

Za horkého počasí, nebo když je bazén intenzivně používán, přidává se udržovací dávka v kratších časových intervalech. Dávkování: Počáteční dávka 30 ml na 1 m3 (1 000 l) vody. Udržovací dávka: 10 ml na 1 m3 (1 000 l) vody. V případě předávkování hrozí pěnění vody.

Dávkování:

  • počáteční dávka: 30 ml na 1 m3 (1 000l) vody (používá se po prvním naplnění bazénu) 
  • udržovací dávka: 10 ml na 1 m3 (1 000l) vody (aplikuje se jedenkrát za 5 - 8 dní)
  • přípravek se dávkuje do bazénu při zapnutém filtračním zařízení
  • 1 polévková lžíce je asi 15 ml přípravku

Koupit
AQuaMar Algaestop zoom